FA / EN

فرزاد خاوند

 

ویلنیست کلاسیک و مدرس پر تجربه با پیش زمینه گسترده از سبک ها و گرایشات متفاوت موسیقایی.
تحصیلات: هنرستان عالی موسیقی ملی تهران، آکادمی سلطنتی بروکسل، موزیک هخ شوله هنور، آکادمی سلطنتی لندن
تجربه حرفه ای: تکنوازی و همکاری با آنسامبل های زهی، ارکسترهای مجلسی، سنفونیک و اپرا در کشورهای آلمان، فرانسه، انگلیس و اسپانیا، اجرا و همکاری در فستیوال ها و پروژه های موسیقی بین الملل، تشکیل گروه "Psi zivot" و تورهای متعدد در کشورهای مختلف.
آموزش: آغاز تدریس در جنوب فرانسه "Catcassonne"، در سال 2000 میلادی و تشکیل گروه "Les Musician herb"، هنرآموزان این گروه، بعدهادر مدارس عالی همچون " Menuhin School" و کنسرواتوار پاریس به ادامه تحصیل پرداختند.
فرزاد خاوند یک موسیقیدان و نوازنده حرفه ای است و همزمان از تخصص قابل ملاحظه ای در ایجاد اشتیاق و ارتقاء مهارت در افراد جوان برخوردار می باشد.
او پس از سه دهه فعالیت در کشورهای اروپای غربی در سال 2012 به زادگاه خود شیراز نقل مکان کرده و از آن تاریخ تا به امروز برای ارتقاء سطح نوازندگی ویولن در ایران و به ویژه شهر شیراز تلاش بی وقفه نموده است.
از جمله دست آوردهای ملموس این تلاش ها تشکیل ارکستر زهی شیراز فیلهارمونیاست. میانگین سنی اعضاء گروه چهارده سال بوده و آنها در حال حاضر با پیشرفتی چشمگیر خود را برای اجرای کنسرت دوم اسفند 1399 در تالار رودکی تهران آماده میکند.